ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ

Super League: «Γεμάτο» ματς στα Ιωάννινα, ισόπαλοι 2-2 ΠΑΣ και Αστέρας Τρίπολης

adv

ΠΑΣ Γιάννινα και Αστέρας Τρίπολης ήρθαν ισόπαλοι 2-2 στους Ζωσιμάδες, για τη 13η αγωνιστική της Super League, ύστερα από ένα ματς με… έντονες συγκινήσεις, πολύ καλό ρυθμό και αρκετές φάσεις, πλην των τεσσάρων τερμάτων.

Οι Παμλίδης (23’) και Κρίζμαν (86’) τα γκολ του ΠΑΣ, «απάντησε» στο 33’ ο Μουνάφο κι έδωσε (προσωρινό) προβάδισμα στους Αρκάδες, ο Λουίς Φερνάντεθ (84’).

Η αποβολή του Σιόντη με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 54ο λεπτό ανάγκασε τον ΠΑΣ σε παθητικό ρόλο, ο Αστέρας δεν κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης έξι λεπτά πριν από το τέλος με τον Φερνάντεθ που είχε μπει αλλαγή, όμως ο Κρίζμαν δεν είχε πει την… τελευταία του λέξη και ισοφάρισε δύο λεπτά μετά, σκοράροντας για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα!

Έτσι, ο ΠΑΣ Γιάννινα έφτασε τους 13 βαθμούς μετά από 13 παιχνίδια, την ώρα που ο Αστέρας Τρίπολης ανέβηκε στους 17 πόντους, σε επίσης 13 ματς.

ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης 2-2

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος (85’ Σάλιακας), Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ελευθεριάδης (63’ Παντελάκης), Κάστρο (8’ Σιόντης), Ντομίνγκεθ, Νάουμετς (46’ Λεό), Παμλίδης (63’ Λιάσος), Κρίζμαν

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Καστάνο, Σουάρεθ, Αλβάρεζ, Μουνάφο, Ιγκλέσιας (40’ Βαλιέντε), Κρέσπι (74’ Τιλίκα), Ριέρα (74’ Λ. Φερνάντεθ), Σίτο (89’ Καπίγια), Μπαράλες